welsyng 11 o

Zapraszamy na wystawę "Malarstwo, rysunek i poezja Henryka Welsynga" czynną do 31 sierpnia b.r. Autor prac, urodzony w Biłgoraju, od 1970 roku mieszka w Tarnobrzegu. Jest chemikiem, absolwentem Wydziału Matematyczno - Fizyczno - Chemicznego UMCS w Lublinie. Malarstwem zajmuje się amatorsko. W latach 1970 - 2017 namalował ponad 400 prac opanowując różne techniki malarskie - kredka, ołówek, akwarela, pastele, olej, akryle. Od wielu lat pisze także wiersze, między innymi do malowanych przez siebie obrazów.

Miał wystawy indywidualne. W 1998 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Tarnobrzegu "Van Gogh wierszem malowany", w 2000 r. w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu "Moje kochane Roztocze" oraz w 2000 r. w Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega "Van Gogh po tarnobrzesku". Obecna jest więc czwartą indywidualną wystawą prezentującą wszechstronną twórczość autora.

Na wernisaż wystawy, 11 lipca, przybyło wielu przyjaciół i znajomych pana Henryka Welsynga. Ilość i różnorodność prezentowanych prac, a szczególnie kopie Van Gogha – ulubionego malarza pana Welsynga, zachwyciła uczestników wernisażu. „Słoneczniki”, Buty”, „Jedzący kartofle”,  to tylko niektóre z obrazów  skopiowanych przez autora. Z dużym zainteresowaniem spotkały się również autorskie prace, szczególnie wykonane ołówkiem, między innymi „Szumy na Tanwi” i „Roztocze – krajobraz przed burzą”, przedstawiające leśne ostępy, brzegi rzek i strumyków.

welsyng 11 o