01Pierwszego dnia kalendarzowej jesieni do Oddziału dla dzieci Biblioteki Głównej zawitały 6 latki z Przedszkola nr 6. Przez moment w agendzie zapanowały wszystkie odcienie jesiennej czerwieni, dzięki ubraniom w jakich były dzieci i opiekunowie. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się jak korzystać z biblioteki, gdzie znajduję się książeczki przeznaczone specjalnie dla nich.

Nie zabrakło również prezentacji tekstu literackiego. Wspólnie słuchano przygód Kosmatka ze starej wierzby, który szukał (już) schronienia przed zimą. Natomiast uczniowie kl. I Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej, którzy również w tym dniu odwiedzili Bibliotekę zapoznali się z zasadami korzystania ze zbiorów oraz układem księgozbioru w Oddziale dla dzieci. Każda prezentowana przez bibliotekarza książeczka spotkała się z zainteresowaniem i podziwem w oczach przyszłych czytelników.