maly3

Jolanta Dąbrowska - Iskra jest autorką obrazów olejnych i gobelinów. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Sędziszowie Małopolskim, studiowała na ASP w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru. Przez wiele lat pracowała jako projektant wzorów w Fabryce Firanek Wisan w Skopaniu. Artystka uczestniczyła w licznych plenerach malarskich, podczas których doskonaliła swój warsztat.

Obecnie prze­bywa na eme­ry­tu­rze, co sprzyja realizowaniu, pielęgnowanej od lat, pasji twórczej. Prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych, między innymi w Tarnobrzegu, Łodzi, Warszawie. Na wystawie "NIEULOTNE" autorka prezentuje obrazy olejne, w których ważniejsza od tematu jest gra kolorów i barwnych refleksów. Kolory położone obok siebie małymi plamami dają swoistą chropowatą fakturę i migotanie. Dzięki temu ogląda się je z zainteresowaniem, wraca się do raz już widzianych i ponownie chce się je obejrzeć. Podczas wernisażu wystawy, 14 listopada 2017 roku, autorka opowiedziała o swojej artystycznej pasji i zaprezentowała 39 obrazów powstałych w roku bieżącym. O procesie twórczym, fascynacjach i twórczej wytrwałości Pani Jolanty, rąbka tajemnicy uchyliła artysta plastyk Maria Bobrowska. Wernisaż był też okazją do rozmów kuluarowych o malarstwie oraz sztuce w szerokim tego słowa znaczeniu.

Wystawa czynna do 30 grudnia 2017 roku.

Plakat wystawa J Iskra