poeciFilia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu rozpoczęła w tym roku cykliczne spotkania z książką dla przedszkolaków. Odbywają się one pod hasłem „Poeci dla dzieci”. Na biblioteczne spotkanie z wierszami polskich poetów przyszły zaprzyjaźnione  z biblioteką dzieci z Przedszkola nr 4  „Niezapominajka”.

Nie mogło obyć się bez głośnego czytania, dlatego dzieci wysłuchały wierszy Jana Brzechwy 'Globus”, ”Kaczka dziwaczka” i „Grzyby” oraz fragment opowiadania Ludwika Jerzego Kerna „Proszę słonia”. Następnie z zainteresowaniem oglądały bajki, bawiły się zabawkami i układały klocki w „kąciku zabaw”.

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki  nie tylko z uśmiechem na twarzy i zakładką  do książki otrzymaną na pamiątkę, ale także z obietnicą, że wróci do biblioteki.