galeria 144iskra

Galeria „Okno” prezentuje wystawę „Jolanta Dąbrowska-Iskra – malarstwo”. Ekspozycję tworzą 22 obrazy olejne namalowane na płótnie w ostatnim czasie przez autorkę. Są to kwiaty i pejzaże w różnych porach roku. Jolanta Dąbrowska-Iskra ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Sędziszowie Małopolskim, studiowała na ASP w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru.

Przez wiele lat pracowała jako projektant wzorów w Fabryce Firanek Wisan w Skopaniu. Jest autorką obrazów olejnych i gobelinów, w których ważniejsza od tematu jest gra kolorów i barwnych refleksów. Jej prace można było oglądać na wystawach indywidualnych i zbiorowych między innymi w Tarnobrzegu, Łodzi, Warszawie. Czas wolny od pracy (jest na emeryturze) przeznacza na realizację pielęgnowanej od lat, pasji twórczej.

Wystawę można oglądać od 18 marca do 15 kwietnia 2019 roku.