plakatpoezjamW ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Promocja czytelnictwa”, w dniach od 21 maja do 10 czerwca 2019 roku, Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu realizować będzie zadanie "Czytać poezję…". Podstawowym założeniem zadania jest „wyjście” literatury poza mury Biblioteki.

Poszczególne działania skierowane do mieszkańców miasta mają przede wszystkim zwrócić uwagę na jej wartość, inspirować do czytania i zachęcić do korzystania z zasobów i usług biblioteki. W programie znajdują się spotkania głośnego czytania, spotkania z pisarzami oraz imprezy o charakterze happeningu i eventu. Dla grupy wiekowej 0 – 12 lat zorganizowane zostaną „ Spotkania z poezją…”, w realizację których zaangażują się uczestnicy Domu Dziennego Pobytu w Tarnobrzegu. Młodzież w wieku 12 – 15 lat będzie miała okazję uczestniczyć w spotkaniach autorskich z Justyną Bednarek i Małgorzatą Piekarską. Natomiast „ Literackie graffiti” oraz „Pozdrowienia wierszem pisane” adresowane są do wszystkich grup wiekowych. Realizację zadania, 10 czerwca, zakończy, otwarty dla wszystkich, event "Czytać poezję...". Na Placu Bartosza Głowackiego będzie można wysłuchać polskich wierszy w interpretacji Pauliny Lasoty, odtwórczyni roli Cudki w serialu „Korona Królów”, oraz wziąć udział w poetyckim flash mobie.

poezja