013 F7

W dniach od 20 do 24 maja 2019 r., w Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka przeprowadzono 8 spotkań głośnego czytania pod wspólnym hasłem „Spotkania z poezją”. Spotkania były kolejnym elementem zadania „Czytać poezję…” realizowanego w ramach programu Ministerstwa Kultury  i Dziedzictwa Narodowego „Promocja czytelnictwa”.

W Oddziale dla dzieci i młodzieży BG, Filii nr 1, 2, i 7 oraz  w Przedszkolach nr 3, 12 i 15  z najmłodszymi czytelnikami spotkali się uczestnicy Domu Dziennego Pobytu w Tarnobrzegu. Helena Chmielowiec, Franciszka  Iwosa, Zofia Kacza, Anna Kobyłecka, Krystyna Makowska, Zofia Masłowska, Maria Okulska, Janina Skalska, Mieczysław Cebula, Jan Stępiński, Henryk Wszoła oraz Krzysztof Kowalczyk -  kierownik placówki, przeczytali dzieciom swoje ulubione wiersze z lat dzieciństwa, m.in. teksty Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Sięgnęli również po nowo wydane teksty regionalne autorstwa Doroty Kozioł i Jolanty Tworek. Zarówno znane wszystkim wiersze klasyków literatury dziecięcej, jak i współczesnych autorów zachęciły dzieci do wspólnej recytacji i zabaw animacyjnych oraz do rozmów o potrzebie czytania.