kazimierskim

Miejska Biblioteka Publicznaim. dr. M. Marczaka w Tarnobrzegu zaprasza, 3 lipca 2019 r.o godz. 18.00, na spotkanie z Arkadiuszem Kazimierskim i promocję książki "Puławianin i Dziewucha". Arkadiusz Kazimierski urodził się w 1973 roku w Mielcu. Jest chemikiem. W latach 2004-2007 przebywał na stażu naukowym w amerykańskim ośrodku badawczym MD Anderson Cancer Center w Houston w Texasie.

Od 2008 roku pracuje w firmie International Flavors & Fragrances Inc. w stanie New Jersey. Jest autorem, wydanej w 2013 roku, książki "Puławianin i Dziewucha", w której opisuje warunki pracy w amerykańskich ośrodkach badawczych, panujące w nich stosunki międzyludzkie, konkurencję w walce o pieniądze i stanowiska. Na tym tle ukazuje perypetie stypendystów polskich, często borykających się z miejscową kulturą, obyczajami i przepisami. Autor zmierzył się również z mitem Ameryki, wciąż żywym wśród Polaków. Nie stracił jednak rodzimej perspektywy, czego potwierdzeniem są odniesienia i komentarze do obecnej sytuacji w Polsce, widziane oczami emigranta. A wszystko to spisane lekką ręką i z dużą dozą inteligentnego humoru.

kazimierski