20190717 112925W dniu 17.07.2019 w Filii 1 na Serbinowie, dzieci oraz członkowie Koła Polskiego Związku Niewidomych w Tarnobrzegu spotkali się z pluszowymi bohaterami bajek z Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Był oczywiście Miś Uszatek, Reksio, Krecik, koty Filemon i Bonifacy, Wilk i Zając a także pacynki Jacek i Agatka – bohaterowie pierwszej polskiej dobranocki.

Były także dotykowe repliki lalek filmowych oraz tyflografiki z postaciami z bajek. Spotkanie prowadziła pani Katarzyna Lubas – dyrektor Muzeum, która na początku przybliżyła wszystkim historię filmów animowanych i techniki powstawania animacji. Następnie odbyły się warsztaty plastyczne. Za sprawą "Czarodziejskiego ołówka - rejestratora i czytnika dźwięku oraz materiałów plastycznych uczestnicy stworzyli niepowtarzalne pozytywki. Na zakończenie spotkania odbyła się projekcja filmowa  oraz sesja zdjęciowa z Reksiem i Misiem Uszatkiem. Warsztaty zorganizowane zostały w ramach współpracy z Fundacją Szansa dla Niewidomych w Rzeszowie.