galeria149

Galeria „Okno” prezentuje wystawę „Sentymentalne spotkania z kolorem”-  malarstwo uczestników Klubu Plastyka Amatora z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Koprzywnicy.

W Galerii jest to pierwsza zbiorowa wystawa prac sześciu członkiń grupy plastycznej: Marii Kalinowskiej, Haliny Dobrowolskiej, Anny Grzenkowicz, Janiny Materkowskiej, Anny Toś, Marii Sroczyńskiej. Na cotygodniowych zajęciach malarskich pod kierunkiem instruktora plastyka Heleny Pileckiej spotykają się Panie by malować. Powstają obrazy o różnej tematyce. W większości są to kwiaty, martwe natury, pejzaże z okolic Koprzywnicy i Sandomierza oraz sentymentalne morskie i górskie widoki.

Klub Plastyka Amatora powstał w 2010 roku. Ma na swoim koncie osiem wystaw zbiorowych i dwie indywidualne: Marii Kalinowskiej i Haliny Dobrowolskiej.

Prace można oglądać od 6 września do 3 października 2019 roku.