rógm

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu zaprasza na spotkanie autorskie z Anitą Róg i promocję jej nowego tomiku poezji „Memento vitae”. Spotkanie odbędzie 23 września 2019 o godz. 11.00 w sali odczytowej Biblioteki Głównej. Anita Róg pochodzi z Porąb Dymarskich. Obecnie studiuje romanistykę na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie. Jest członkiem Mieleckiego Towarzystwa Literackiego oraz Związku Literatów Polskich.

Ma wiele pasji, zaczynając od treningów siłowych, dietetyki, przez grę na gitarze, śpiewanie i podróże. Poezja to dla niej bardzo ważna część codzienności, bo dzięki niej nauczyła się wyrażać emocje. Do tej pory wydała 5 tomików wierszy: „Goniąc marzenia” (2015), „Twarzą wiatru”(2016), „Pisane ciszą” (2017), „Szepty nieznajomej” (2018) oraz szczególnie ważny i bliski jej sercu „Memento vitae” (2019). Jej wiersze były również publikowane w almanachach pokonkursowych: „Gniewińskie pióro 2016”, „O Różę Karoliny” (2016), „Pomiędzy wersami świata”, „Sekcja wiersza” (2017), „Obraz a słowo”, „O dmuchawce skojarzeń” (2018), a także na łamach gazet takich jak: „Nasz Dom Rzeszów”, „Las Kabacki” czy ukraiński kwartalnik „Krynica”. Anita Róg odniosła liczne sukcesy w konkursach literackich, m.in. dwukrotnie otrzymała laur finalisty w Ogólnopolskim Konkursie Historyczno– Literackim „Pamięć nieustająca” w 2014 oraz 2015 roku (w kategorii literackiej), wyróżnienie w XV Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Gniewińskie Pióro”, I miejsce w XV Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Marii Komornickiej. Autorka uważa, że miała w życiu trochę szczęścia, ponieważ spotkała wiele osób, które pomogły jej dojrzewać na swojej poetyckiej drodze lub inspirowały w dalszym procesie tworzenia.

róg