plakat promocjamTradycyjnie, w związku z ogłaszanym przez Radę Miasta rokiem upamiętniającym zasłużonego Tarnobrzeżanina, Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka wydaje jubileuszowe publikacje. Tym razem z okazji obchodzonego Roku Wojciecha Wiącka nakładem Biblioteki ukazała się książka „Sodoma i Gomora czyli dzieje karczmy w jednej wsi”.

Patronat nad wydawnictwem objął Prezydent Miasta Tarnobrzega pan Dariusz Bożek, który we wstępie napisał: „Wyrazem hołdu oraz pamięci dla działacza z Machowa jest czwarte wydanie najważniejszego Jego dzieła „Sodoma i Gomora czyli dzieje karczmy w jednej wsi”. Książkę wydaną przez chłopa wyróżnia szczerość wypowiedzi oraz brak sztuczności. Kierowana była do społeczeństwa, miała zachęcić do walki z alkoholizmem, który sieje zło, nędzę moralną i materialną. Książką, która powstała w 1927 roku, chciał Wojciech Wiącek w skromny sposób uczcić odzyskanie przez Polskę niepodległości. (…) Światły i postępowy chłop wiedział, że aby wzmocnić, odrodzić i utrzymać odzyskaną Polskę należy zwalczać wszelkie nałogi, zwłaszcza pijaństwo, które odpowiada za wszelkie zło i upadek moralny ludu polskiego.”

Zapraszamy, 12 listopada o godz. 18.00, do wspólnego czytania i słuchania „Sodomy i Gomory” Wojciecha Wiącka. Spotkanie promocyjne odbędzie się w sali odczytowej Biblioteki Głównej.

Osoby chętne do udziału w czytaniu prosimy o zgłaszanie się do Biblioteki, ul. Szeroka 13, w terminie do 7 listopada 2019, osobiście, e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 15 822-46-58, 15 822-47-45. Książkę można zakupić w Bibliotece Głównej.

plakat promocja