1m

Dzień Kota, przypadający na 17 lutego, już na stałe zapisał się w grafiku świat obchodzonych w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Stąd też w Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej oraz filiach nr 1, nr 3 i nr 4, odbyły się spotkania poświęcone tym puszystym pupilom wszystkich dzieci. Gośćmi bibliotek były 6-latki z przedszkoli nr 1 i nr 7, uczniowie I kl. Szkoły Podstawowej nr 6 oraz grupa chłopców i mężczyzn z Domu Pomocy Społecznej w Mokrzyszowie.

Podczas spotkań poznali treść książek, których bohaterami były koty oraz dowiedzieli się wielu ciekawostek o trybie ich życia, zwyczajach, nawykach i o tym, jak należy o nie dbać. Wzięli także udział w kocich zabawach, podczas których m.in. rozszyfrowali potoczne powiedzenia, takie jak „tyle, co kot napłakał”, „kupić kota w worku” oraz czy kot zawsze spada na cztery łapy. Efektem odwiedzin były również ciekawe prace plastyczne, wśród których znalazły się kocie bransoletki, „patchworkowe koty”, kocie maski karnawałowe  i medaliony.