DSCF2455mMiesiąc luty, w Filii nr 7 na osiedlu Dzików, obfitował w liczne, zróżnicowane tematycznie i oparte na literaturze, spotkania. Gośćmi biblioteki byli uczniowie kl. II, III i VIII ze Szkoły Podstawowej nr 9 oraz dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 9. Drugoklasiści zapoznali się z bibliotecznymi katalogami on-line, układem książek na półkach i zasadami korzystania z biblioteki.

Trzecioklasiści i przedszkolaki odbywając „zimowe podróże po literaturze” próbowali „zakochać się w czytaniu”. Ciekawe wiersze, zabawne opowiadania, z którymi się zapoznali, z pewnością im to ułatwiły. Natomiast uczniowie kl. VIII wzięli udział w lekcji bibliotecznej „Czy codzienna praca i pamięć, to też patriotyzm?” nawiązującej do historii naszego regionu. Spotkania, oprócz wiedzy, dostarczyły wielu refleksji i spostrzeżeń, a także przyjemności i zabawy.