GaleriaImMaria Maruszak emerytowana nauczycielka SP nr 11 w Tarnobrzegu. Mówi o sobie, że praca z dziećmi i młodzieżą obok obowiązków rodzinnych to był piękny okres jej życia. Będąc na emeryturze nadal prowadzi drużynę harcerską i do dzisiaj spotyka się z harcerzami. Chętnie udziela się w pracach biblioteki przygotowując różnorakie zajęcia artystycznez dziećmi.

Mimo upływu lat nadal rozwija swoje pasje; haftuje, szydełkuje, robi na drutach, prowadzi zajęcia na świetlicy przyparafialnej jako wolontariuszka, przekazując dzieciom swoje zainteresowania. Udziela się również w różnych pracach na rzecz osiedla Sobów. Wszystko co robi sprawia jej wielką radość i jest miłą formą spędzania czasu w jesieni życia.  Swoje prace eksponowała na wielu wystawach podczas przeglądów twórczości nauczycieli.