reksiomZapraszamy wszystkich obieżyświatów i wielbicieli animacji do obejrzenia objazdowej wystawy planszowej „Dobranocka w podróży” przygotowanej przez Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie. Na dwunastu planszach zaprezentowano bohaterów popularnych dobranocek w niezwykłych okolicznościach związanych z ich wędrówkami po świecie. Bolka i Lolka podczas podróży dookoła świata, Reksia z wielkim plecakiem i mapą. Jak również Koziołka Matołka wkraczającego do Koziej Wólki, Krecika podróżującego latającym dywanem, Pyzę czy Piaskowego Dziadka.

Całość uzupełniają książkowe wydania przygód bohaterów oraz ich pluszowe wizerunki ze zbiorów Oddziału dla dzieci i młodzieży MBP.

Prezentowana do 21 września 2020, ekspozycja jest jednym z elementów  realizowanego przez Muzeum projektu „Wędrujące dobranocki”.