121099475 3323232Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu po raz kolejny już włącza się do VI ogólnopolskiej NOCY BIBLIOTEK, która przebiegać będzie pod hasłem „Klimat na czytanie”. Klimat na czytanie, czyli dobry czas na czytanie w czasie ograniczonych możliwości korzystania z innych form upowszechniania kultury. Książka  to najbardziej dostępna, przyjazna forma udziału w kulturze, a zarazem szansa na znalezienie w lekturze wsparcia, wytchnienia, pasji, rozrywki.

Wypożyczanie i dzielenie się  książkami, wiedzą, umiejętnościami w przyjaznej przestrzeni wspólnej, jaką jest biblioteka, jest sposobem na dbanie o dobrostan ludzi i planety oraz ochronę klimatu. Każda NOC BIBIOTEK to święto biblioteki i czytania. W roku bieżącym, w związku z pandemią COVID 19, zapraszamy do skorzystania z niekonwencjonalnych, bo odbywających się w przestrzeni wirtualnej, „klimatycznych” wydarzeń akcji  przygotowanych przez bibliotekarzy.