książka z sercem 2021 filia nr 5mLuty - najkrótszy miesiąc roku, mimo zimowej aury, większości kojarzy się z ciepłymi uczuciami. A to, między innymi, za sprawą jednego z nietypowych świąt obchodzonych właśnie w tym czasie, dnia zakochanych, czyli popularnych „Walentynek”. By podkreślić, jak wiele „zakochanych” tytułów posiada księgozbiór biblioteki, w Filii nr 5 na Osiedlu Wielowieś, zorganizowana została zabawa czytelnicza pod hasłem „Książka z sercem”.

Jej uczestnicy mogli wypożyczyć, wybrane przez bibliotekarza, książki oprawione w walentynkową obwolutę z sercem. Wybór był przysłowiowym „strzałem w ciemno”, gdyż specjalna oprawa zasłaniała okładkę wybranej pozycji. Czytelnicy dopiero w domu po odpakowaniu wypożyczonej książki mogli zobaczyć, jaki tytuł sobie wybrali. Akcja trwała od 15 do 26 lutego b.r. Większość przygotowanych na ten czas pozycji została wypożyczona, czytelnicy chętnie sięgali po „odświętnie ubrany” wolumin, a w momencie jego zwrotu dzielili się pozytywnymi opiniami, zarówno do sposobu wypożyczenia, jak i treści samej książki, którą przeczytali.

książka z sercem 2021 filia nr 5