FB 1200x628mMiejska Biblioteka Publiczna im. dr. M. Marczaka już po raz osiemnasty włączy się do ogólnopolskiego programu Tygodnia Bibliotek. Tegoroczne hasło „Znajdziesz mnie w bibliotece” zachęca do odwiedzania bibliotek i poszukiwania interesujących nas książek oraz udziału w organizowanych imprezach czytelniczych. Pozwala ono również  popatrzeć na bibliotekę, jako na miejsce, które nic nie wymusza, a jedynie zaprasza, pozostawiając pełną dowolność w skorzystaniu z tego zaproszenia. Dlatego też serdecznie zachęcamy do udziału w ciekawych i zróżnicowanych propozycjach przygotowanych przez bibliotekarki, odbywających się zarówno w formie wirtualnej, jak i tradycyjnej.

Wśród nich znajdą się wystawki książek i prezentacje on-line, głośne czytania a także konkursy plastyczno-literackie oraz dotyczący historii Biblioteki. Jednak to nie wszystkie atrakcje. Tydzień Bibliotek rozpocznie akcja „Książka z niespodzianką”. Każde dziecko, które 10 maja odwiedzi Bibliotekę Główną bądź którąś z filii i wypożyczy książki otrzyma drobny upominek. W czasie trwania Tygodnia Bibliotek, w Bibliotece Głównej oraz filiach dzieci będą mogły, na przygotowanych banerach, wypisywać tytuły przeczytanych i wartych polecenia książek. Dodatkowo w Filii nr 5 na os. Wielowieś wszystkie chętne dzieci mogą zamienić się w artystów i stworzyć książkowe dzieła na rozwieszonej przed biblioteką folii oraz wziąć udział w queście literacko-geograficznym. Natomiast w Filii nr 1 na os. Serbinów, 14 maja, zostanie przypomniany Dzień Polskiej Niezapominajki.

Na Facebooku udostępnione będą także warsztaty plastyczne, prezentacje książek znajdujących się w Filii nr 8 a także głośne czytanie bajki Czesława Janczarskiego. Jednocześnie zapraszamy czytelników do udziału w ankiecie dotyczącej pracy naszej Biblioteki, w wersji papierowej dostępnej w agendach i filiach, w wersji elektronicznej zamieszczonej na Facebooku.

Pełny program Tygodnia Bibliotek oraz regulaminy konkursów prezentujemy również  na  Facebooku