wakacje2mDrugi tydzień bibliotecznej Akcji Lato już za nami. I mimo, że to dopiero jej początek, to zrealizowanych zostało wiele ciekawych i zróżnicowanych form, z których skorzystały głównie dzieci. Uczestniczyły licznie w wakacyjnych czytaniach na świeżym powietrzu - „Czytanie pod wierzbą”, „Żółwie opowieści”, „Bajki, które pomagają odkrywać talenty”, „Lipcowe czytanki” - odbywających się zarówno w Bibliotece Głównej jak również filiach.

Dzieci preferujące aktywność fizyczną oraz plastyczną skorzystały już z zajęć interaktywnych „Gry i zabawy naszych babć” a także z „Letniej strefy aktywności plastycznej”. Letnie zabawy czytelnicze również wzbudziły zainteresowanie dzieci. Chętnie odebrały pierwsze pakiety w zabawie „Guziczkowo”, „Zróbmy to razem”, „Wakacyjny niecodziennik”, „Tajemnicze wypożyczenie MOC”, „Książka z kolorową niespodzianką”, „Książkowi detektywi” czy „Książkowi bohaterowie”. Pojawiły się już także zachęcajki w walizce z letnimi wspomnieniami czytelniczymi. W przestrzeni wirtualnej, na Facebooku Biblioteki, zamieszczone zostały propozycje warsztatów plastycznych oraz konkursu „Magiczne odgłosy”.

Serdecznie zapraszamy do udziału w proponowanych przez nas formach pracy, osobiście w bibliotekach oraz on-line.