001puzonW Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu, 22 września 2021, z czytelnikami spotkał się dr. Adam Wójcik – Łużycki. Okazją do kolejnego już spotkania z Dyrektorem Muzeum Przemysłu Siarkowego w Tarnobrzegu była promocja wydanej w 2020 roku publikacji „Okiem Puzona”. Książka Adama Wójcika-Łużyckiego, wydana przez Towarzystwo Przyjaciół Tarnobrzega, stanowiąca zbór felietonów, tematyką związanych z polską kulturą współczesną ostatniego dwudziestolecia, jest jednocześnie swoistym hołdem złożonym Jerzemu Waldorffowi, krytykowi muzycznemu, pisarzowi, publicyście, w 110 rocznicę jego urodzin.

Zawarte w książce teksty, publikowane wcześniej m.in. w „Wiadomościach Konserwatorskich” i kwartalniku „Dzikovia” celowo stylizowane są na język Jerzego Waldorffa. Język, który zawsze mnie fascynował, za pełnię pięknej i barwnej polszczyzny, naszpikowanej ciętym dowcipem i sarkazmem - przyznał autor. Barwną opowieść o miejscach, o których mowa w publikacji, między innymi Wawelu, Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie czy Krzyżtoporze dopełniła  multimedialna prezentacja.