5maleTegoroczna oferta wakacyjnych konkursów spotkała się z dużym odzewem. Dzieci miały do wyboru konkursy plastyczne, czytelnicze oraz edukacyjne. Wpłynęły piękne prace przedstawiające kwietną łąkę oraz przygody bajkowego bohatera Franklina.

W dwóch filiach wyłoniono dzieci, które w ciągu dwóch miesięcy przeczytały największą liczbę książek, a w Oddziale dla dzieci Biblioteki Głównej dzieci wypełniały „Wakacyjne niecodzienniki”, które obfitowały w zagadki, rebusy, zabawy i zadania, które należało wykonywać przez cały okres wakacji. Oto lista nagrodzonych dzieci w poszczególnych konkursach.

Konkurs plastyczny „Kwietna łąka”

• I nagroda – Szymon Dubiel – 8 lat.
  • Dwie równorzędne II nagrody – Elena Prostowska – lat 9, Dorian Ciepiela – 5 lat

Konkurs plastyczny „Wakacyjna przygoda z Franklinem”

• I nagroda – Hanna Ordon – 8 lat.
  • Dwie równorzędne II nagrody – Maja Konopka – lat 6, Dorian Ciepiela – 5 lat.

Konkurs czytelniczy „Szczęśliwi książki liczą”

• I nagroda – Aleksandra Motyka – 40 wypożyczeń
  • II nagroda – Sandra Gil – 23 wypożyczenia
  • III nagroda – Lily Lubera – 14 wypożyczeń

Konkurs czytelniczy „Wakacyjne książkobranie”

• I nagroda – Aleksandra Buczek – 8 lat.

Konkurs czytelniczo-graficzny „Wakacyjny Niecodziennik”

• I nagroda – Róża Biało – 11 lat.
  • Wyróżnienia – Julia Brzęczka – 12 lat, Katarzyna Dudek – 10 lat, Amelia Pater –  10 lat.

We wszystkich konkursach wzięło udział ponad 70 dzieci, a nagrodzone prace dzieci można oglądać na wystawie w Witrynie Biblioteki Głównej.