DSC 01

Dzień urodzin lubianej autorki bajek dla dzieci Joanny Porazińskiej - 29 września, to okazja do corocznego świętowania Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. W tym dniu do Oddziału dla dzieci i Młodzieży Biblioteki Głównej zawitała grupa 5-latków z Przedszkola nr 5. Z uśmiechem i dobrym humorem przedszkolaki wygodnie usadowiły się na poduchach, by w skupieniu wysłuchać śmiesznej bajki Oriann’y Lallemand „O Wilku, który nie lubił czytać”.

Dzieci z łatwością zapamiętały imiona baśniowych bohaterów pojawiąjących się w opowiadaniu. Dzięki temu pomogły Wilkowi w poszukiwaniu zagubionych tytułów w Kranie Książek, które tajemniczo zniknęły z biblioteki wiewiórki.

Przedszkolaki chętnie wzięły także udział w zaproponowanej zabawie, w której wymieniały swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Spotkanie zakończyło się wspólnym oglądaniem książek z bibliotecznych półek Oddziału dla dzieci i młodzieży.