20211001 100617 1m

W piątek, 1 października, Filia nr 1 zaprosiła dzieci z Przedszkola nr 12 do świata wyobraźni znakomitego poety, Jana Brzechwy. Od początku aż do końca spotkania nikogo nie opuszczał dobry humor, a to za sprawą multimedialnej kompilacji, na którą złożyły się znane wiersze w oprawie muzycznej i te czytane przez bibliotekarkę.

Były piosenki z ,,Akademii Pana Kleksa” m.in. ,,Witajcie w naszej bajce”, ,,Zoo”, ,,Kaczka dziwaczka”, ,,Na wyspach Bergamutach” oraz ,,Na straganie”. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania, chwaliły się wiedzą o warzywach i zwierzętach. Obiecały, że będą sięgać po wiersze i bajki Jana Brzechwy, zgodnie stwierdziły, że najbardziej podobała im się ,,Kaczka dziwaczka”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także tematyczna wystawka książeczek, do tego stopnia, że cześć z nich dzieci zabrały ze sobą do przedszkola, wypożyczając je uprzednio w Oddziale dla dzieci.