chwila 01m

III edycja konkursu fotograficznego „Chwila  z książką”, zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu  została  rozstrzygnięta.
Komisja konkursowa w składzie: Bogdan Myśliwiec– przewodniczący, Paweł Matyka – artysta fotograf oraz Barbara Wygoda – pracownik Działu Udostępniania, Informacji i Promocji MBP, w dniu 30 listopada 2021,  wyłoniła „zwycięskie” zdjęcia tegorocznej edycji.

I nagroda – Mariusz Dyszlewski za zdjęcie „Żyć kolorowo”

II nagroda – Dominika i Bartłomiej Fąfara za zdjęcie „Pod kocem”

III nagroda – Marcin Soja za zdjęcie „Ulotna chwila”

oraz 2 równorzędne wyróżnienia :

Klaudia Taran za zdjęcie „Z książką na wakacjach”

Natalia Korczak za zdjęcie „Zaczytane Bieszczady"

Przy ocenie Komisja konkursowa szczególną uwagę zwracała na zgodność i pomysłowość uchwycenia tematu czyli ukazania książki jako najlepszego przyjaciela, który towarzyszy zarówno dziecku jak i dorosłemu oraz przyjemność jaką daje obcowanie z nią. Ważnym elementem byłą też kompozycja oraz walory techniczne zdjęcia.

Oficjalne wręczenie nagród odbyło się 9 grudnia 2021 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. M.Marczaka.

Laureatom gratulujemy zwycięstwa a wszystkim autorom zdjęć złożonych na konkurs dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych jego edycjach.

Nagrodzone i nadesłane zdjęcia można oglądać do 16 stycznia 2022 roku w Galerii „Okno”.