IMG 0454mPrzedświąteczny czas jest wspaniałym pretekstem do spotkań i odwiedzin. Został on wykorzystany przez bibliotekarkę z Filii nr 6, która gościła w Przedszkolu nr 18. Oprócz przeczytania dzieciom opowiadania z książki „Wigilie świata” poprowadziła z nimi rozmowę o tradycjach i zwyczajach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Dzieci podzieliły się własnymi spostrzeżeniami, obserwacjami na ten temat a także rodzinnymi opowieściami dotyczącymi celebrowania świąt. Nie zabrakło także życzeń i świątecznych pierniczków, i to pierniczków wyjątkowych, bo własnoręcznie przygotowanych i ozdobionych przez przedszkolaków, a które okazały się być słodkim podziękowaniem dla bibliotekarki za piękne spotkanie.