gerbaGrzegorz Gerba - absolwent Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu o kierunku ceramika artystyczna oraz Instytutu Wychowania Plastycznego Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, gdzie uzyskał dyplom z grafiki w pracowni prof. Jana Bujnowskiego w 2000 r. Od ponad 30. lat jest nauczycielem plastyki w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu, gdzie zdobyte doświadczenia warsztatowe stara się przekazać swoim uczniom.

Jego twórczość to przede wszystkim grafika artystyczna ze szczególnym uwzględnieniem linorytu oraz malarstwo olejne o tematyce pejzażowej, które cechuje prostota a zarazem bogactwo efektu. W swoim dorobku artystycznym ma kilkanaście indywidualnych i zbiorowych wystaw.

Wystawa  obrazów w Galerii „Okno” prezentowana będzie do 28.02.2022 roku. Zapraszamy.