DSC 0224m

Prezentowana w naszej Bibliotece wystawa „Pszczoły, bartnicy, pasiecznicy i wybitni pszczelarze”, to nie tylko okazja do zapoznania się z historią pszczelarstwa na naszym terenie, ale również pretekst do poznania współczesnych praktyk, o których nikt lepiej nie opowie jak sam pszczelarz. Możliwość taką mieli, 23 marca z uczniowie kl. III Szkoły Podstawowej nr 9 a 12 kwietnia z uczniowie kl. I Szkoły Podstawowej nr 10, dzięki spotkaniu z panią Patrycją Stępień z Rejonowego Koła Pszczelarzy w Tarnobrzegu.

Pani Patrycja opowiedziała młodzieży jak wygląda życie pszczół w ulu i jaka obowiązuje tam hierarchia. Czym zajmuje się pszczoła – matka, czym robotnica a czym truteń. Jak pszczoły spędzają zimę i dlaczego tańczą. Uczestnicy spotkania mieli także okazję zajrzeć do ula z plastrami miodu oraz poznać zastosowanie prezentowanych na wystawie przedmiotów potrzebnych pszczelarzowi w jego pracy.