received 529769695234621mW marcu bibliotekę na osiedlu Dzików odwiedzili uczniowie I klasy Szkoły Podstawowej nr 9 oraz dwie grupy przedszkolne z Przedszkola Integracyjnego nr 9. 4-latki już po raz kolejny zawitały w gościnnych progach biblioteki. Tym razem spotkanie odbyło się pod tytułem "Poszukiwanie wiosny w bajkach", i jak sama nazwa wskazuje szukały zwiastunów nadchodzącej wiosny w tekstach bajek przeczytanych przez bibliotekarkę.

Jeden z nich – wiosenne bazie – pojawił się w bibliotece w postaci pracy plastycznej wykonanej wspólnie przez przedszkolaki. Z kolei ich młodsi koledzy i koleżanki, którzy po raz pierwszy przybyli do biblioteki wsłuchali z zainteresowaniem kilku bajeczek, w których rozpoznawały swoich ulubionych bohaterów, jak również poznawały całkiem nowych. Także wizyta uczniów kl. I była ich pierwszą wizytą w bibliotece. Dzieci zapoznały się z warunkami korzystania z biblioteki, poznały układ książek na półkach oraz ofertę książek, które mogły już samodzielnie przeczytać, a także wysłuchały wiersza J. Huszcza "Skarga książki" oraz bajki pt. "Nie lubię książek: koniec kropka".