plakat2022

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka od 12 kwietnia do 12 maja 2022 roku realizować będzie zadanie „Literatura na pięciolinii”, dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocja Kultury - państwowego funduszu celowego. Złożony w ubiegłym roku wniosek zyskał wysoką ocenę merytoryczną i 100 % ministerialnego dofinansowania wnioskowanej kwoty. Całkowity koszt realizacji zadania wynosi 10800 zł.

Zadanie zakłada cykl działań mających na celu szeroko pojętą promocję czytelnictwa skierowaną do wszystkich grup społecznych i wiekowych. Do jego realizacji włączone zostały przedszkola, szkoły wszystkich poziomów nauczania a także osoby z dysfunkcją wzroku zrzeszone w tarnobrzeskim kole Polskiego Związku Niewidomych. Bogaty i urozmaicony program wydarzeń przewidzianych w projekcie ma zaintrygować, pobudzić zainteresowanie literaturą, ukazać jej wpływ na emocjonalny rozwój człowieka, jak również przybliżyć muzyczną formę przekazu tekstu literackiego. Dwa elementy składowe zadania powiązano z obchodami Roku Marii Konopnickiej. W ramach zadania przeprowadzone zostaną warsztaty literacko – muzyczne z udziałem tarnobrzeskiej poetki Doroty Kozioł oraz muzyka Leopolda Miłkowskiego. Kolejnym wydarzeniem mającym na celu ukazanie korelacji pomiędzy słowem a muzyką będzie wykład Grzegorza Kociuby połączony z mini recitalem w wykonaniu Mariusza Dzioba. W czwartek 28 kwietnia, w agendach i filiach MBP odbędą się spotkania, których tematem przewodnim staną się muzyczne interpretacje utworów polskich poetów. 10 maja z młodzieżą spotka się Joanna Jagiełło, wielokrotnie nagradzana autorka powieści, tomików wierszy oraz ballad utrwalonych na płycie „Skrzypek bez dachu”. Na zakończenie projektu, 12 maja 2022 roku, o godz. 10.00 na Pl. Bartosza Głowackiego podczas eventu „Literatura na pięciolinii spotkają się wszystkie środowiska zaangażowane w realizacje zadania oraz mieszkańcy miasta.
Serdecznie zapraszamy do udziału w proponowanych wydarzeniach.

Regulamin imprezy "Literatura na pięciolonii"

Klauzula informacyjna "Literatura na pięciolonii"