DSC 5364m

Piątym elementem projektu „Literatura na pięciolinii” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocja Kultury - państwowego funduszu celowego były spotkania autorskie z Joanną Jagiełło. Autorka powieści obyczajowych, tekstów poetyckich, kompozytorka muzyki i malarka, 10 maja, spotkała się z uczniami kl. V, VII i VIII  tarnobrzeskich szkół podstawowych.

Trzy spotkania przeprowadzone w Bibliotece Głównej oraz filiach to trzy różne opowieści o pracy twórczej, inspiracji oraz pasjach i codziennym życiu pisarza. W Filii nr 7 tematem przewodnim spotkania była powieść „Zielone martensy”, w której bohaterka Otylia, nieprzeciętna nastolatka, zafascynowana tekstami Beatlesów sama dokonuje tłumaczeń na język polski. Efekt tej pracy wyśpiewała osobiście autorka powieści, co wywołało wśród uczestników duże zaciekawienie, podobnie jak inne, jej autorskie piosenki wykonane w dalszej części spotkania. Młodzież bardzo szybko włączyła się do wspólnego śpiewania tworząc „falę” i wtórując przy refrenach. W podobnej atmosferze przebiegły dwa kolejne spotkania zorganizowane w Filii nr 1 i Bibliotece Głównej. Pani Joanna tym razem rozpoczęła je od własnej piosenki mówiącej o warunkach pracy muzyków, malarzy i pisarzy w małych mieszkaniach. Lekki, zabawny tekst wprowadził uczestników w bardzo dobry nastrój przełamując barierę nieśmiałości, co sprawiło że w obu przypadkach autorka została zasypana gradem pytań. Miłym zaskoczeniem dla uczestników były przygotowane przez autorkę foldery, na których można było też otrzymać autograf. W spotkaniach udział wzięło 167 osób.