smerfy plakatmSmerfastyczna historia” to ekspozycja prezentowana w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Michała Marczaka z myślą nie tylko o najmłodszych. Smerfy – małe niebieskie stworki w białych czapeczkach, nie licząc Papy Smerfa, zna chyba każdy. Ich pełne humoru przygody i charaktery wywoływały uśmiech nie tylko u młodych wielbicieli dobranocek.

Animowany serial dla dzieci stworzony przez studio Hanna-Barbera powstały na podstawie komiksów Smerfy autorstwa Peyo. W Polsce Smerfy zagościły w I Programie TVP w październiku 1987 roku. Na wystawie, przygotowanej przez Muzeum Dobranocek w Rzeszowie, oprócz edukacyjnych plansz, celuloidów, plakietek, puzzli, kart pocztowych, przedmiotów codziennego użytku zobaczyć można książkowe wydania poszczególnych opowieści.

Wystawa czynna do 31 sierpnia 2022 roku, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 16.30. Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie.