kropkamW ubiegłym tygodniu w Oddziale dla dzieci Biblioteki Głównej oraz w Oddziale dla dzieci Filii nr 1 obchodzono Dzień Kropki. To nietypowe święto już na stałe wpisało się w program bibliotecznych imprez. Inspiracją do celebrowania tego dnia stała się książka wydana i zilustrowana przez amerykańskiego pisarza Petera H. Reynolds’a, pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”, w której to właśnie dzięki malutkiej kropce główna bohaterka odkrywa swój talent.

W ten szczególny dzień do Biblioteki Głównej zawitały 5-latki z Przedszkola nr 3, a do Filii nr 1, 4-latki z Przedszkola nr 17. Dzieci poznały genezę tego święta i starały się dostrzec kropki tam, gdzie nikt wcześniej nie zwracał na nie uwagi. Nie zabrakło także kropkowych zabaw i kolorowanek.