czytaniembp2022Przypadający na 29 wrzesnia Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania zamienia biblioteki w przestrzeń zabierającą dzieci do magicznego świata bajek, baśni i opowieści. Podczas organizowanych w tym czasie głośnych czytań przedszkolaki i uczniowie mogli poznać moc słowa pisanego a także dowiedzieć się czegoś więcej o samym słowie pisanym.

W oddziale dla dzieci i młodzieży, uczniowie klasy II ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Małego Księcia uczestniczyli w lekcji bibliotecznej pt. „Historia książki”. W Filii nr 1 Pani psycholog Dorota Kozieł czytała – drugo i trzecioklasistom ze Szkoły Podstawowej nr 10 – opowiadania i przyjaźni i radości życia. Z kolei dla 4-latków z Przedszkola nr 7 bibliotekarki przygotowały program zajęć literackich, w których główną rolę grał jesienny liść. Bibliotekarka gościła także w Przedszkolu nr 17 i czytała przedszkolakom jesienne opowieści. Filię nr 2 na osiedlu Siarkowiec odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola nr 4 „Niezapominajka” i dowiedziały się „Gdzie mieszka bajeczka”, a Filię nr 7 na osiedlu Dzików uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 9. Zapoznały się z twórczością Janiny Porazińskiej, która jest patronką Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i wysłuchały śmiesznej opowieści o przygodach Mai i papugi. Także Filia nr 8 na osiedlu Przywiśle literacko uczciła ten szczególny dzień. Bibliotekarka odwiedziła grupę 3 i 4-latków z Przedszkola nr 2 oraz grupę 6-latków z Przedszkola nr 6, gdzie czytała bajki o tematyce jesiennej.