ImmDzień Kundelka, przypadający na 25 października zbiega się z Dniem Ustawy o Ochronie Zwierząt. Święto powstało aby podziękować kundelkom za ich oddanie i wierność ale również aby zwrócić uwagę na tę najliczniejszą a przez niektórych traktowaną „po macoszemu” grupę psów towarzyszących człowiekowi.

Dzięki spotkaniom organizowanym z tej okazji w bibliotekach okazało się, że przedszkolaki wręcz uwielbiają kundelki, jak również wszystkie pozostałe rasy piesków. 4, 5 i 6-latki z Przedszkola „Bajka”, które odwiedziły Oddział dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej z podekscytowaniem wysłuchały opowieści o przygodach psich bohaterów, odgadywały psie zagadki, poznały rasy psów pomagających ludziom w codziennym życiu oraz wykonały prace plastyczne pt. „Mój kundelek”. Z kolei dzieci z Przedszkola nr 2 odwiedziła bibliotekarka z Filii nr 8 by przeczytać im dwie książki: „Włóczykij” Agnieszki Taborskiej i „Jak rozmawiać trzeba z psem” Jana Brzechwy oraz porozmawiać o ich treści.