wreczenie nagrod 2023mW środę, 8 lutego 2023 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu po raz 17 wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu na „Czytelnika Roku”. Konkurs realizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega Dariusza Bożka przeznaczony był dla wszystkich czytelników Biblioteki Głównej oraz filii bibliotecznych.

Edycja 2022 Roku została wzbogacona o dwie kategorie – dla najmłodszych do lat 5, w której także przyznana została nagroda dla „Czytającego Rodzica” oraz dla osób powyżej 70 roku życia.Zgodnie z Regulaminem, na podstawie statystyk wygenerowanych z systemu bibliotecznego, pod nadzorem komisji konkursowej, w skład której weszli pracownicy Działu Udostępniania, Informacji i Promocji: przewodnicząca Beata Mazur – Kierownik Działu oraz Marta Cąpała i Katarzyna Opioła – pracownicy Czytelni Głównej wyłoniono w pięciu kategoriach wiekowych laureatów konkursu Czytelnik Roku 2022.

Tytuł Czytelnika Roku 2022 oraz wyróżnienia w poszczególnych kategoriach zdobyli:
I kategoria -Michalina Jajko (206 książek ),

II kategoria - Aleksandra Buczek (351 książek ),

III kategoria - Kacper Maszkowski (158 książek ),

IV kategoria - Małgorzata Hałka (471 książek ),

V kategoria - Jadwiga Kubiak (461 książek ).

Nagrodę specjalną dla „Czytającego Rodzica” otrzymała Magdalena Wilgucka – Jajko.

Wyróżnienia otrzymali: Weronika Golba (165 książek), Michał Bajger (164 książki ), Aleksander Ludwik (278 książek ), Anastazja Dulik (233 książki ), Karolina Puzio (120 książek ), Julia Krząstek (107 książek ), Małgorzata Szady (416 książek ), Małgorzata Woźniak (350 książek ), Zdzisława Karczewska ( 368 książek ), Bożena Turzeniecka (292 książki ). Nagrody laureatom wręczyli Dariusz Bożek - Prezydent Tarnobrzega, Bożena Kapuściak – wiceprzewodnicząca Rady Miasta Tarnobrzega i Monika Sadkowska dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu. Miłą niespodzianką była specjalna nagroda ufundowana przez Panią Bożenę Kapuściak dla najmłodszego laureata obecnego na uroczystości. Zanim jednak nastąpił ten wyczekiwany przez wszystkich moment, uczestnicy wydarzenia mieli okazję spotkać się z autorką cyklu „Baśni o Tarnobrzegu” - dr hab. Iwoną Rusek oraz ilustratorką - Justyną Stoszek. Panie opowiedziały o kulisach powstania baśni, interakcji jaka się wywiązała pomiędzy autorką słowa a ilustratorką i o pracy, która dała im wiele satysfakcji. Natomiast uczniowie kl. VI Państwowej Katolickiej Szkoły Podstawowej w krótkim przedstawieniu uchylili rąbka tajemnicy co do losów bohaterów II części Baśni. Dla wszystkich uczestników spotkania organizatorzy przewidzieli jej bezpłatny egzemplarz. Nic więc dziwnego, że na zakończenie ustawiła się długa kolejka po autografy.