1zimoweWe wtorek, 7 lutego 2023 roku, w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu odbyło się wręczenie nagród laureatom i uczestnikom konkursu plastycznego „Zimowe czary mary”, zorganizowanego w ramach akcji „Zima w mieście 2023”. W konkursie wzięło udział 22 uczestników.

Komisja Konkursowa w składzie: Przewodnicząca - Beata Mazur – Kierownik Działu Udostępniania Informacji i Promocji MBP oraz Marta Cąpała i Katarzyna Opioła – pracownicy Czytelni Głównej MBP przyznała nagrody i wyróżnienia. Dwie, równorzędne I nagrody otrzymali: Maja Konopka i Dawid Konopka, II nagrodę przyznano Emilii Kata, III nagrodę otrzymała Zuzanna Lepa. Cztery wyróżnienia trafiły do Aleksandry Buczek, Leona Rachwalskiego, Mai Soboń, Szymona Stępnia. Decyzją komisji przyznano również drobne upominki „za udział” pozostałym uczestnikom. Podczas uroczystości popłynęło wiele słów uznania nie tylko dla młodych twórców, którzy zachwycają pomysłowością, dokładnością, zmysłem estetycznym i zdolnościami manualnymi, ale również pod adresem rodziców, którzy mocno wspierają swoje pociechy.
Wszystkie prace można oglądać na pokonkursowej wystawie w Galerii Okno w Budynku Głównym Biblioteki przy ul. Szerokiej w Tarnobrzegu.