BG1111mOgólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które jest zarówno przyjemne, jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 toku i ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Święto obchodzone jest w przedszkolach, szkołach i bibliotekach, gdzie organizowane są spotkania głośnego czytania.

Nasze biblioteki także kultywują tę wartościową akcję. Filię nr 3 na os. Mokrzyszów oraz Filię nr 7 na os. Dzików odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola Bajkowa Chatka oraz 4-latki z Przedszkola Integracyjnego nr 9. Pierwsza grupa wysłuchała książeczki pt. „Dokuczalska” Joanny Fabickiej, z kolei druga zabawnej opowieści o króliczku Heniu pt. „Ja nie chcę iść do przedszkola” Stephanie Blake i bajki pt. „Co robicie w moim łóżeczku” Dawida Bedforda.

W tym wyjątkowym dniu bibliotekarki, nie tylko zapraszają dzieci do bibliotek, ale są także zapraszane do przedszkoli. Bibliotekarka z Filii nr 1 na os. Serbinów odwiedziła Przedszkole nr 17, by przeczytać dzieciom książeczkę pt. „Co robisz z pomysłem” Kobi Yamady. Natomiast bibliotekarki z Oddziału dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej i Filii nr 2 na os. Siarkowiec gościły w Przedszkolu nr 4, gdzie odbywała się wspaniała i huczna impreza z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Oprócz czytania wybranych książeczek, były również inscenizacje artystyczne oraz wspólne tańce. Nie tylko podczas tego wyjątkowego święta warto pamiętać, że książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, które do tego rozwijają wyobraźnię i pamięć, poszerzają słownictwo, ale przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje.