18.08.2010 - 20.09.2010

Galeria “Okno” - “Kolorowy świat motyli

Galeria “Okno” prezentuje wystawę “Kolorowy świat motyli” w fotografii Mirosława Mietły.

Na ekspozycję złożyło się 51 zdjęć wykonanych na przełomie 2008 - 2010 roku. Trzydzieści cztery gatunki motyli zostały sfotografowane na terenie Tarnobrzega i okolic ( m.in. w parku dzikowskim, Zwierzyńcu).

Mając świetny zmysł obserwacji i opanowaną sztukę wykonywania zdjęć, taką jak autor, można przekonać się jakie bogactwo przyrody mamy wokół siebie.
Mirosław Mietła jest Tarnobrzeżaninem /ur.1958 r./ .Tu mieszka i pracuje. Fotografować zaczął w wieku 11 lat. Od tego momentu nie rozstaje się z aparatem. Fascynuje go przyroda, różne formy życia. Jest bystrym obserwatorem, wrażliwym na piękno. Posiada umiejętności w wyszukiwaniu tematów do swoich zdjęć, do tego dochodzi znajomość przyrody i doświadczenie zdobyte przez lata obserwacji.
Należy do Tarnobrzeskiego Towarzystwa Fotograficznego. Kilkukrotny uczestnik zbiorowych wystaw, w tym także “Konfrontacji Fotograficznych” w Rzeszowie. Czterokrotny zwycięzca konkursu “Zdjęcie Miesiąca”, ostatnio wyróżniony w konkursie “Tarnobrzeg w fotografii”.
“Kolorowy świat motyli” jest jego pierwszą indywidualną wystawą w Galerii “Okno”.Zdjęcia motyli– jak twierdzi autor – są tylko kroplą w morzu fotografii, które posiada w swoich zbiorach.
Wystawę można oglądać od 18 sierpnia do 20 września 2010 r.