Tematem kolejnych warsztatów z cyklu "Polubić poezję współczesną" stały się wiersze Olgi Strach, tarnobrzeskiej gimnazjalistki z "Jedynki", tegorocznej laureatki konkursu "Życie wierszem pisane".
Młodzież, która licznie przybyła do biblioteki w andrzejkowy wieczór, mogła obejrzeć spektakl przygotowany na podstawie wierszy młodej twórczyni przez koleżanki i kolegów z klasy. Później analizie i interpretacji poddane zostały wybrane wiersze Olgi prezentowane w tomiku "Zabroniłaś gwiazdom spadać", wydanym przez sponsora - Miejską Bibliotekę Publiczną w Tarnobrzegu. Warsztaty stały się również okazją, by porozmawiać o sposobach prezentacji podmiotu lirycznego w wierszach, o doborze środków wyrazu i tematyce utworów.

Na spotkaniu była też możliwość zaprezentowania prób poetyckich przez inne młode osoby, które za pomocą mowy wiązanej, zorganizowanej w wersy i strofy, wyrażają swe myśli, uczucia, doznania.