Spotkanie
z tarnobrzeżaninem
Maciejem Wójcikiem
redaktorem programu
Uwaga TVN

Znany redaktor programu UWAGA TVN, tarnobrzeżanin Maciej Wójcik, gościł 26 listopada br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu. Spotkanie z cyklu „Wpisani w historie miasta” prowadziła Ewa Wójcik-Lis, dziennikarka Radia Leliwa.

Program UWAGA, emitowany codziennie w TVN, przedstawia  kontrowersyjne tematy i  poruszające historie ludzkie. Ze względu na bliską każdemu tematykę ma szerokie grono odbiorców. Nic dziwnego, że spotkanie z autorem tego programu zgromadziło liczną publiczność, wśród której nie zabrakło również przyjaciół ze szkolnych lat, znajomych z podwórka oraz nauczycieli w pewnym sensie odpowiedzialnych za ukształtowanie jego drogi życiowej. Wszyscy byli  ciekawi sukcesów  Pana Macieja oraz kulis powstawania Uwagi.

Pan Maciej barwnie i ze swadą opowiadał o swojej pracy. Szlify dziennikarskie zdobył w studenckiej rozgłośni radiowej w Krakowie. Nowa fascynacja sprawiła, że porzucił studia dla dziennikarstwa. Przez 10 lat związany był z radiem krakowskim, po czym szukając nowych doświadczeń przeniósł się do Warszawy. Z pasją opowiadał także o realizacji programu Uwaga, o tropieniu ciekawych losów ludzkich, o kontaktach listownych, telefonicznych i osobistych z osobami, które chcą podzielić się nie tylko z pozytywnymi, ale często także z absurdalnymi sytuacjami  codziennego życia.

Praca redaktora przynosi mu osobistą satysfakcję i uznanie w branży medialnej. Został doceniony i wyróżniony wieloma nagrodami, m.in. prestiżową Nagrodą Libertos et Auxilim za reportaż „Nabici przez Tele 2”.