Osiedle Sobów

środa- 10.00 - 18.00
czwartek - piątek- 11.00 - 18.00

Zbiory:

• bogata oferta literatury pięknej dla dzieci, młodzieży i dorosłych,
  • lektury szkolne i ich opracowania,
  • literatura naukowa i popularnonaukowa,
  • encyklopedie, słowniki, leksykony i informatory.
Ogółem zbiory filii na dzień 31 dgrudnia 2017 r. liczą 12360 wol., w tym 5234 wol. literatury pięknej dla dorosłych, 4655 wol. literatury pięknej dla dzieci, 2471 książki popularnonaukowe. Filia udostępnia 9 tytułów prasy bieżącej: 5 tytułów dla dorosłych oraz 4 tytuły dla dzieci.

Usługi:

• udostępnianie książek i prasy na zewnątrz,
  • udostępnianie zbiorów na miejscu w Czytelni, dysponującej 8 miejscami dla czytelników,
  • udzielanie informacji bibliotecznych, rzeczowych, bibliograficznych w oparciu o warsztat informacyjny: katalogi on-line dla całości zbiorów oraz tematyczne teczki wycinków prasowych i dokumentów regionalnych,
  • możliwość korzystania z dostępu do komputera, Internetu , katalogów on-line MBP, wydruku materiałów - opłata zgodnie z cennikiem MBP.
  • szeroka oferta edukacyjna dla dzieci i młodzieży: lekcje biblioteczne, różnorodne konkursy, spotkania z twórcami kultury, imprezy czytelnicze.

Zasady korzystania z usług Biblioteki określa Regulamin Udostępniania Zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu dostępny w Filii.