Drukuj
Odsłony: 16166

39-400 Tarnobrzeg, ul. Szeroka 13, tel 15 822-47-45, wew. 13
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia:poniedziałek-  9.00 - 18.00
sobota-   8.00 - 15.00

DSC 0050

W Oddziale dla dzieci i młodzieży skorzystać można z bogatych zbiorów, wśród których znajdują się książeczki dla maluchów, ilustrowane książki z literatury pięknej dla dzieci, powieści dla młodzieży, baśnie, podania i legendy, powieści i opowiadania przyrodnicze, komiksy, lektury szkolne i ich opracowania, literatura popularnonaukowa, encyklopedie, słowniki, leksykony i informatory.

Księgozbiór Oddziału na koniec 31 grudnia 2020 roku liczył 20 466 woluminów,  w tym:                                                                                            

Oddział  udostępnia ponadto 7 tytułów prasy bieżącej: Biblioteka w Szkole, Guliwer, Just Kick-it!, Pets-magazyn o zwierzętach, Świerszczyk, Świetlica w szkole, Victor.

Czytelnicy Oddziału mogą korzystać z 3 w pełni wyposażonych stanowisk komputerowych z bezpłatnym dostępem do Internetu. Najmłodszych czytelników zapraszamy do  Kącika malucha, gdzie znajdują się książki, gry i zabawki edukacyjne oraz przybory do rysowania.

 

Pracownicy Oddziału dla dzieci i młodzieży w ramach edukacji czytelniczej organizują:

Zasady korzystania z usług określa Regulamin Udostępniania Zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu dostępny w Oddziale dla dzieci i młodzieży.