Osiedle Miechocin

Godziny otwarcia:poniedziałek - wtorek- 10.00 - 15.30
środa - piątek- 10.00 - 18.00

Zbiory:

• bogata oferta literatury pięknej dla dzieci , młodzieży i dorosłych,
  • lektury szkolne i ich opracowania,
  • literatura naukowa i popularnonaukowa,
  • Encyklopedie, słowniki, leksykony i informatory.

Ogółem zbiory filii na dzień 31 grudnia 2017 r. liczą 10588 wol., w tym 4554 wol. literatury pięknej dla dorosłych, 4185 wol. literatury pięknej dla dzieci, 1849 książek popularnonaukowych. Filia udostępnia 7 tytułów prasy bieżącej.

Usługi:

• udostępnianie książek na zewnątrz,
  • udostępnianie zbiorów na miejscu w czytelni,
  • udzielanie informacji bibliotecznych, rzeczowych, bibliograficznych w oparciu o warsztat informacyjny: katalogi on-line dla całości zbiorów,DSCF3006
  • organizowanie imprez czytelniczych promujących księgozbiór i bibliotekę ze szczególnym uwzględnieniem propozycji dla dzieci i młodzieży: lekcje biblioteczne, różnorodne konkursy, zabawy literackie, dyskusje o książce.
  • możliwość korzystania z dostępu do komputera, Internetu , katalogów on-line MBP, wydruku materiałów - opłata zgodnie z cennikiem MBP.

Zasady korzystania z usług Biblioteki określa Regulamin Udostępniania Zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu dostępny w Filii.