Osiedle Wielowieś

Godziny otwarcia :poniedziałek- wtorek- 10.00 - 15.30
środa - piątek- 10.00 - 18.00

Zbiory:

• bogata oferta literatury pięknej dla dzieci, młodzieży i dorosłych,
  • lektury szkolne i ich opracowania,
  • literatura naukowa i popularnonaukowa,
  • encyklopedie, słowniki, leksykony i informatory.

Ogółem zbiory filii na dzień 31 grudnia 2017 r. liczą 14800 wol., w tym 6119 wol. literatury pięknej dla dorosłych, 5013 wol. literatury pięknej dla dzieci, 3668 książek popularnonaukowych. Filia udostępnia 7 tytułów prasy bieżącej.

Usługi:

• udostępnianie książek i prasy na zewnątrz,
  • udostępnianie zbiorów na miejscu w Czytelni, dysponującej 10 miejscami dla czytelników,
  • udzielanie informacji bibliotecznych, rzeczowych, bibliograficznych w oparciu o warsztat informacyjny: katalog on-line dla całości zbiorów oraz tematyczne teczki dokumentów regionalnych,
  • możliwość korzystania z dostępu do komputera, Internetu , katalogów on-lina MBP, wydruku materiałów - opłata zgodnie z cennikiem MBP.12
  • szeroka oferta edukacyjna dla dzieci i młodzieży: lekcje biblioteczne, różnorodne konkursy, spotkania z twórcami kultury, imprezy czytelnicze.

Zasady korzystania z usług Biblioteki określa Regulamin Udostępniania Zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu dostępny w Filii.