26 września 2016 r. w Filii Nr 1 w Tarnobrzegu członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki wzięły udział w spotkaniu inspirowanym książką Katarzyny Tubylewicz i Agaty Diduszko- Zaglewskiej pt. ,,Szwecja czyta. Polska czyta”. Spotkanie poprowadziła pani Zofia Madej, uczestniczyło 9 Klubowiczek. Tematyka książki porusza zagadnienie bliskie wszystkim naszym Czytelnikom, nie tylko ,,Klubowym”. Jakość czytelnictwa w kraju jest tematem, który zawsze budzi wielkie emocje. Prowadząca spotkanie pani Zofia Madej przytoczyła wyniki badań Biblioteki Narodowej, z których wynika, że skandynawski czytelnik czyta więcej niż polski. W ocenie autorek i Klubowiczek, Szwecja prowadzi efektywną politykę kulturalną i to jest tajemnica ich czytelniczego sukcesu. Może powinniśmy się uczyć od Szwedów? Promocja czytelnictwa w Polsce, funkcjonowanie rynku wydawniczego i pozycja w nim zarówno autora jaki i czytelnika, okazały się idealnym tematem na debatę, która pokazała, jak przyjemnym miejscem w tym kontekście staje się BIBLIOTEKA.