Październikowe spotkanie DKK przebiegało pod znakiem zachwytów nad formą i kształtem. Spotkanie poprowadziła Zofia Madej, uczestniczyło osiem Klubowiczek. Filip Springer, autor ,,Księgi zachwytów" sprawdza, czy forma współgra z treścią. A może szuka skromności, lekkości i elegancji w tej nowoczesności? Czegoś, co sprawia, ze człowiek będzie czuł się dobrze w konkretnej przestrzeni? Nad tymi i innymi kwestiami zastanawiały się nasze Klubowiczki. Budynki i ich relacje z pejzażem, budynki i ich moc... Fascynujące, co może bryła. Zwłaszcza, kiedy staje się ,,falą" lub ,,grzmotem". Autor nie próbuje ukrywać swoich prywatnych architektonicznych wzruszeń i rozczarowań stylem budownictwa po 1945 roku w Polsce. Ulubione budynki to m.in. ,,falowiec" gdański i biblioteka w Rumi na stacji kolejowej z barem mlecznym o nazwie ,,Zakładka". Z dumą opisuje poznański ,,Pixel" oraz siedzibę Allegro. Brak planowania urbanistycznego zarzuca autor m.in. projektantom poznańskiego dworca. Klubowiczki przyznają, że książkę przyjemnie się czyta i sporym plusem są ilustracje. Warto po nią sięgnąć.