plakat

Tradycyjnie, w dniach od 08 do 15 maja, obchodzony jest Tydzień Bibliotek ustanowiony w 2003 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. W roku bieżącym obchodzimy XIV edycję święta bibliotekarzy i bibliotek, której hasłem przewodnim jest „Biblioteka. Oczywiście!”.

Tak jak co roku i tym razem nasza Biblioteka włączy się do  obchodów Tygodnia, którego celem jest pokazanie roli bibliotek  w zaspokajaniu potrzeb czytelniczych i upowszechnianiu kultury w środowisku ich działania. Program imprez realizowany w Bibliotece Głównej oraz filiach nawiązuje do ogólnopolskiego hasła. Znajdują się w nim formy pracy z czytelnikiem, które pokazują różnorodne obszary  działalności biblioteki i jej rolę w edukacji czytelniczej.