DSCN2862W ramach obchodów „Tygodnia Bibliotek” 9 maja 2017 r. w Filii nr 1 MBP w Tarnobrzegu odbyło się spotkanie z Panią Agnieszką Wilamowską z Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia „Chrońmy Zwierzęta”, na które zostali zaproszeni uczniowie II klasy ze Szkoły Podstawowej nr 10. Pani Agnieszka Wilamowska opowiadała dzieciom o podopiecznych schroniska i ich losach, o zasadach żywienia i pielęgnacji, a także o chorobach, koniecznych szczepieniach i o tym, jak ważna jest mowa ciała zwierzęcia.

Dzieci dowiedziały się m.in., co oznacza żółta kokardka zawiązana pod szyją pupila oraz jak odczytać ten dress code. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka. To, w jaki sposób je traktujemy wyznacza miarę naszego człowieczeństwa. Taka myśl przewodnia zainspirowała wszystkich do dzielenia się uwagami i zadawania pytań.

Serca skradł dzieciom słodki Yorky, kudłaty przyjaciel Pani Agnieszki. Może jeszcze kiedyś odwiedzi bibliotekę?