czytak 1

Czytak jest niewielkim, łatwym w obsłudze urządzeniem  posiadającym kartę pamięci, na którą bibliotekarz wgrywa wybrane przez czytelnika książki dźwiękowe zapisane w plikach cyfrowych. Czytak działa więc na zasadzie popularnych mp3 z tym, że przystosowany jest do obsługi przez osoby niewidome.

Osoby niewidome i niedowidzące mogą korzystać z ponad 1400 tytułów książek dźwiękowych zapisanych w cyfrowym formacie Czytak  na bieżąco uzupełnianych o nowości, które Biblioteka pozyskuje ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "LARIX" w Warszawie. Biblioteka dysponuje 10 urządzeniami potrzebnymi do ich odtwarzania - Czytakami , w tym 1 Czytakiem Plus użyczonym przez Stowarzyszenie „Larix”. Ze zbiorów książki cyfrowej mogą korzystać również osoby z dysfunkcją wzroku posiadające własne urządzenia Czytak.

Szczegółowe informacje o zbiorach, urządzeniach Czytak i warunkach wypożyczania można uzyskać bezpośrednio w Oddziale muzyczno-fonograficznym Filii nr 1, ul. M. Dąbrowskiej 31A, telefonicznie 15 823-42-55, e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin wypożyczania Czytaka

Wykaz tytułów książek w formacie Czytak

spom mkidn